Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zakup sprzętu do konserwacji rowów przydrożnych

Więcej na: www.zainwestujwekologie.pl

Powiat Brzeziński uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zadanie  pn. „Zakup sprzętu do konserwacji rowów przydrożnych”.  Wartość ogólna zadania wynosi 463.587,00 zł. Przyznana dotacja w formie pożyczki z WFOŚiGW wynosi 374.000,00 zł.

Celem zadania pn.:  „Zakup sprzętu do konserwacji rowów przydrożnych” jest zakup maszyn wraz z wyposażeniem do konserwacji rowów przydrożnych. Powyższa inwestycja przyczyni się do minimalizacji zagrożeń związanych z ulewnymi deszczami, które powodują zalewanie pól uprawnych i posesji mieszkańców. W ramach zadania został zakupiony następujący sprzęt: ciągnik rolniczy, kosiarka tylno boczna, ramię hydrauliczne, głowica do koszenia, głowica do ścinki poboczy, głowica do odtwarzania i pogłębiania rowów, głowica do frezowania pni oraz przyczepa transportowa.

Zakup ten pozwoli na lepsze przygotowanie infrastruktury odwodnieniowej na gwałtowne opady ulewnych deszczy, co przełoży się bezpośrednio na zmniejszenie ilości podtopień.

Więcej na: www.zainwestujwekologie.pl

[mg_picker:311]