Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

XIX Przegląd Szopek Bożonarodzeniowych w Dąbrowie

szapki_baner

XIX Przegląd Szopek Bożonarodzeniowych w Dąbrowie

 

13 stycznia 2017 r. już po raz dziewiętnasty w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie zgromadzili się mieszkańcy okolicznych DPS-ów, aby uczestniczyć w „Przeglądzie Szopek Bożonarodzeniowych”.

W sumie przybyli tu przedstawiciele 6 domów pomocy społecznej z Brzezin, Lisowic, Wiśniowej Góry, Łochyńska, Borówka i Konstantowa Łódzkiego oraz reprezentanci Środowiskowego Dom Samopomocy z Głowna i Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Skierniewic.

Wszystkich gości witał dyrektor DPS Dąbrowa Krzysztof Czułno, wyróżniając m.in. pracowników Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi – Teodozję Basta i Dorotę Alberciak, starostę brzezińskiego Edmunda Koteckiego, wicestarostę Romana Sasina, wójt gminy Jeżów Annę Szeligowską, przewodniczącego Rady Gminy Jeżów Krzysztofa Orłowskiego, radnych powiatowych – Jacka Szeligowskiego i Jarosława Kobusa, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Magdalenę Adamską i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Anną Wiśniewską.

Spotkanie rozpoczęło się już tradycyjnie od występu słynnego w całym regionie „Teatru Limpa”, który prowadzi Jolanta Łyszkowicz. Tym razem nastrojowe przedstawienie zwracało uwagę, że w dzisiejszym zabieganym świecie często zapominamy o tym, co najważniejsze i nie ma w nim czasu także na refleksje związane z Bożym Narodzeniem, lecz dawało również nadzieję na przemianę człowieka na lepsze. Podobnie jak w ubiegłych latach także w tym roku razem z mieszkankami DPS Dąbrowa wystąpiły dzieci pracowników domu, a widzów włączono w spektakl poprzez wspólne śpiewanie kolęd.

Z ogromnym wzruszeniem byłem tu obecny przez kilka ostatnich godzin, dziękuję gospodarzom za pielęgnowanie tradycji, która jest wartością nie do wysłowienia – mówił jeden z zaproszonych dyrektorów DPS-u na podsumowanie XIX Przeglądu Szopek Bożonarodzeniowych w Dąbrowie.

Przed DPS w Dąbrowie w tym roku jeszcze jedno ważne wydarzenie: 60-lecie placówki.

 

TOM „Retomedia”