Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

XIII Memoriał im. Stanisława Dorynia pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Brzezińskiego

pexels-sascha-duser-187329

W dniu18 grudnia 2021r., po raz trzynasty, w odremontowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach odbył się, odbył się dofinansowany z budżetu Powiatu Brzezińskiego, memoriałowy turniej tenisa stołowego im. Stanisława Dorynia, pod honorowym patronatem Starosty  Brzezińskiego Pani Renaty Kobiery. Organizatorem zawodów byli: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy w  Brzezinach oraz Łódzki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

Turniej od lat cieszy się dużą popularnością i przyciąga zawodników z całego województwa. W tym roku rywalizacja toczyła się w kategoriach: dziewczęta,  chłopcy,  amatorzy/weterani oraz  OPEN. Celem turnieju jest popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych oraz uczczenie pamięci zasłużonego trenera, jednego z założycieli MLUKS Brzeziny, wybitnego działacza sportowego- Stanisława Dorynia.

Do rywalizacji przystąpiło 32 zawodników i zawodniczek. Turniej rozgrywany był systemem grupowo-pucharowym, w związku z tym wszyscy uczestnicy mieli okazję rozegrać minimum 5 gier i spędzić aktywnie czas przy tenisowym stole. Impreza rozpoczęła się o godz. 9:00, a gry finałowe w kategorii OPEN zakończyły się po godz. 15:00.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Dziewczęta:

1. Kinga Mikulska ( Pabianice )- klub UMLKS Moszczenica

2. Agata Pakuła ( Koluszki )- klub MLUKS Brzeziny

3. Adriana Świerczyńska ( Brzeziny )- klub MLUKS Brzeziny

4. Julia Lipska ( Brzeziny ) – klub MLUKS Brzeziny

Chłopcy:

1. Damian Pakuła ( Koluszki )- klub MLUKS Brzeziny

2. Dawid Rawicki ( Brzeziny )- klub MLUKS Brzeziny

3. Stanisław Basiński ( Łódź )- klub Energetyk Łódź

4. Marcin Kowalczyk ( Moszczenica )- klub UMLKS Moszczenica

Amator/Weteran:

1. Fabian Jóźwikowski

2. Jacek Filipczak

3. Jerzy Malinowski

4. Krzysztof Susik 

5. Piotr Mróz

OPEN:

1. Damian Antczak

2. Robert Radwański

3. Daniel Świerczyński

4. Marcin Dens

Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe puchary, nagrody rzeczowe oraz bony do wykorzystania w sklepie z profesjonalnym sprzętem do tenisa stołowego. Dodatkową atrakcją były turnieje ONE BALL CHALLANGE w formule do jednej wygranej akcji. W kategorii łączonej Chłopcy/Dziewczęta turniej wygrała Kinga Mikulska, a w kategorii łączonej AMATOR/OPEN zwycięzcą okazał się Robert Radwański.

Zarząd MLUKS Brzeziny dziękuję Pani Staroście Renacie Kobiera za pomoc w organizacji XIII Memoriału tenisa stołowego, który niewątpliwie można uznać za udaną imprezę sportową. Większość zawodników już zapowiedziała swój udział w kolejnych edycjach turnieju. Wszyscy liczymy, że pod koniec 2022 roku uda się zorganizować zawody na dużo większą skalę promując Powiat Brzeziński i zachęcając dzieci, młodzież i dorosłych do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu, jaką jest tenis stołowy.