Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIII Bieg Niepodległościowy o Puchar Starosty Brzezińskiego

viii_bieg_niepodleglosciowy_-_2015-11

8 listopada prawie 200 zawodników wzięło udział w VIII Biegu Niepodległościowym o Puchar Starosty Brzezińskiego. Po raz szósty organizatorem imprezy w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi był Klub Sportowy Hokej-Start Brzeziny.

W poprzedniej edycji po raz pierwszy najstarsi uczestnicy biegu ścigali się na dystansie 4 km, w tym roku organizator zorganizował także mini-maraton o długości 10 km. Cieszy to pomysłodawcę i organizatorów, bo widać, że idea biegu cieszy się coraz większą popularnością. Coraz chętniej biegają głównie najmłodsi.
Tegoroczna edycja objęła 6 biegów dla dziewcząt i chłopców na różnych dystansach w zależności od kategorii wiekowej oraz mini-maraton 10 km.

Meta umiejscowiona była na ulicy o nazwie związanej z historią Polski – Bohaterów Warszawy, gdzie medale uczestnikom biegu wręczali Starosta Brzeziński Edmund Kotecki i prezes KS Hokej Start Brzeziny Anna Krasińska. Imprezę zabezpieczali  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej i strażacy z OSP Brzeziny. Przy organizacji pomagali także rodzice młodych hokeistek z KS Hokej Start Brzeziny. Stowarzyszenie „Nasz powiat” wspomogło wyczerpanych zawodników gorącą zalewajką przyrządzoną przez uczniów i nauczycieli ZSP w Brzezinach. Przedsięwzięcie wsparły także prywatne firmy: MGM Service AGD, Vacomp, NAP, Salve Medica i WAMAR.

Wszyscy uczestnicy biegu odebrali medale, a zwycięzcy dodatkowo dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najlepsi zawodnicy oraz wszyscy uczestnicy biegu na 10 kilometrów otrzymali także okolicznościowe koszulki.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

dzieci do lat 9

chłopcy:
1 – Maciej Wawrzonek ,
2 – Nikodem Koziróg,
3 –  Szyman Łukasik,

dziewczynki:
1 – Oliwia Krychniak ,  
2 – Iga Wielkopolan,  
3 – Karina Jaworska,

uczestnicy w wieku 10-12 lat 

chłopcy:
1- Maciej Garnys,
2- Igor Szczepaniak,
3 – Antoni Gałązka,

dziewczęta:
1 -Oliwia Kucharska,
2 – Natalia Jastrzębska,
3 – Julia Grzelak, 

uczestnicy w wieku 13-15 lat

chłopcy:
1- Sebastian Kwiatkowski,
2 – Łukasz Wawrzyniak,
3- Michał Sobczak,

dziewczęta:  
1 – Magdalena Pabiniak,
2 – Angelika Bober,
3 – Karolina Rojek,

mini – maraton 10 km

mężczyźni:
1- Rafał Kazimierczak,  
2 – Piotr Burdka,
3 – Grzegorz Miazek,
kobiety:  
1 – Paula Sławińska,
2- Izabela Karolak,
3 – Anna Metrycka.

[mg_picker:283]