Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Święto Pracowników Służb Społecznych

swieto_pracownika_socjalnego

„Sami nawzajem macie się wspierać i nieść nadzieję dla potrzebujących pomocy”. Tymi słowami Starosta Brzeziński Edmund Kotecki rozpoczął spotkanie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, zorganizowane z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przypadającego 21 listopada.

Oprócz starosty Edmunda Koteckiego, wicestarosty Romana Sasina i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Małgorzaty Pyka – na spotkaniu obecni byli kierownicy i dyrektorzy MOPS i GOPSów , Domów Pomocy Społecznej w Brzezinach i Dąbrowie, Powiatowego Urzędu Pracy oraz przedstawiciele organizacji społecznych.

„Chcieliśmy spotkać się w gronie najbliższych współpracowników zajmujących się polityką społeczną w gminach i powiecie, abyśmy mogli rozmawiać, co jeszcze możemy zrobić dla osób korzystających z naszej pomocy” –  mówiła dyrektor PCPR Małgorzata Pyka.

Spotkanie w gronie ponad 150 osób zajmujących się problematyką społeczną obfitowało w rozmowy dotyczące ważnych zagadnień życia w powiecie.

Nie zabrakło życzeń i kwiatów dla pracowników socjalnych, których święto obchodzone jest w Powiecie Brzezińskim w sposób szczególny.