Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Słuchacze UTW Powiatu Brzezińskiego w Planetarium

20161026_163743

 

‘’Co może być przyjemniejszego od oglądania rozgwieżdżonego nieba? Oglądanie go ze świadomością, na jakie mity i legendy patrzymy. Tym bardziej, że dzisiaj wiemy już o wiele więcej od naszych przodków o kosmicznych obiektach widocznych jesienią ‘’.
Grupa ponad 30 słuchaczy UTW Powiatu Brzezińskiego 26 października w godzinach popołudniowych wybrała się na wycieczkę do Planetarium EC1, które otwarte jest dla zwiedzających od 8 stycznia 2016 r.

Seniorzy uczestniczyli w pokazie o tematyce popularnonaukowej z zakresu astronomii. Mieli okazję obserwować jesienne niebo nad Łodzią, oglądali najdalsze zakątki Kosmosu i odnajdywali gwiazdozbiory jesiennego nieba m.in. gwiazdozbiór Ryb, Wieloryba, a także takie planety jak: Mars, Jowisz , Wenus. Spotkanie odbywało się z udziałem prezentera, który bardzo ciekawie opisywał oglądany przez nas kosmos. Po pokazie przewidziany był czas na rozmowę z prowadzącym spotkanie, podczas której można było uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania. (Tekst J. Wojciechowska)