Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Rajd rowerowy szlakiem „Bitwy Łódzkiej 1914 r.”.

dsc06076

 

W dniu 09.10.2016 r. pod patronatem Starosty Powiatu Brzezińskiego Stowarzyszenie Strefa Rowerowa Brzeziny wspólnie ze Stowarzyszeniem Mroga, Muzeum im. Leokadii Marciniak w Gałkowie Dużym, Stowarzyszeniem Historia Koluszek, Miejską Biblioteką Publiczną w Brzezinach oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Koluszkach – filia w Gałkowie zorganizowała II edycję rajdu rowerowego szlakiem „Bitwy Łódzkiej 1914 r.”.

 W rajdzie wzięło udział ponad 60 rowerzystów, którzy do Brzezin przyjechali między innymi z Koluszek, Skierniewic, Łodzi i Pabianic. Rajd rozpoczął się zapaleniem zniczy na cmentarzu rzymskokatolickim w Brzezinach. Następnie kolumna rowerzystów ruszyła w kierunku cmentarza w Wiączyniu – miejsca pamięci w Małczewie i cmentarza w Pustułce.

        Trasa rajdu liczyła ok. 30 km i zakończyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach, w której obejrzeć można było wystawy związane z Bitwą Łódzką przygotowane przez organizatorów oraz zobaczyć umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy z okresu Wielkiej Wojny dzięki obecności Grupy Rekonstrukcji Historycznej Strzelcy im. 31 Pułku Strzelców Kaniowskich z Mszczonowa.

 Na uczestników rajdu czekała gorąca grochówka przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach oraz herbata z samowara użyczonego przez Muzeum Regionalne w Brzezinach.

 Więcej w linku: http://s-r-b.pl/szlaku-bitwy-lodzkiej-1914r