Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Przegląd Szopek Bożonarodzeniowych DĄBROWA 2020

20200110_151409

Za nami XXII Międzypowiatowy Przegląd Szopek Bożonarodzeniowych DĄBROWA 2020, który odbył się w dniu 10 stycznia 2020. W Przeglądzie na najpiękniejszą Szopkę oprócz gospodarzy wzięli udział: DPS w Brzezinach, DPS z Łochyńska, DPS ze Skierniewic, DPS z Wiśniowej Góry, DPS z Konstantynowa Łódzkiego, DPS z Lisowic, DPS z Borówki, DPS z Rąbienia,  Środowiskowy Dom Samopomocy z Głowna, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Brzezin, Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Skierniewic, oraz Ośrodek Wychowawczy Fundacji  „Dar serca dla potrzebujących”.  Wszystkie prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie. W śród zaproszonych gości m.in. byli: Pani Małgorzata Pyka Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Pani Anna Rosławska Zastępca Kierownika Oddziału Nadzoru i Kontroli w Wydziale Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Pani Renata Kobiera Starosta Brzeziński, Pan Ryszard Śliwkiewicz Wicestarosta, Pan Mariusz Guzicki Wójt Gminy Jeżów, Dyrektorzy zaproszonych Domów Pomocy Społecznej, Dyrektorzy jednostek samorządu terytorialnego,  radni powiatu brzezińskiego, radni rady gminy Jeżów. Zespół „LIMPA” wraz z dziećmi i młodzieżą przedstawił spektakl bożonarodzeniowy „ Powrót ”.  Kolorowy i rozśpiewany orszak kolędników przeszedł do Żywej Szopki, która w tym roku powstała po raz pierwszy w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie i była wielką niespodzianką dla wszystkich uczestników.   Dzięki pomocy i wsparciu Pani Elżbiety Daszkiewicz (właścicielki „Góralskiej chaty” i klubu jeździeckiego), poza kolędnikami w orszaku obecne były żywe zwierzęta, które prowadziły „Świętą Rodzinę” do stajenki. Odwiedzając Żywą Szopkę, można było zobaczyć wielbłąda, lamę, osiołka, konie, kucyki, owieczki, kolorowe kurki.  Głównym elementem Przeglądu był oczywiście Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę. W tym roku jury w składzie:

– Pan Jacek Szeligowski -przewodniczący
– Pani Bożena Skoneczna -członek
– Pan Piotr Łyszkowicz –członek

Wyróżniło Szopki z następujących placówek:

I miejsce DPS w Borówku – nagrodę wręczyła Pani Renata Kobiera – Starosta Powiatu Brzezińskiego
II miejsce DPS w Konstantynowie Łódzkim– nagrodę wręczył Pan Ryszard Śliwkiewicz – Wicestarosta
III miejsce DPS w Wiśniowej Górze– nagrodę wręczyła Pani Magdalena Adamska– Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzezinach

W konkursie przyznano również nagrodę publiczności, którą dla DPS w Konstantynowie Łódzkim wręczyła  – Pani Małgorzata Pyka – Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia, Rodziny   i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Przegląd szopek to również wspólna zabawa, pełna dobrej muzyki, tańca i radości, którą w tym roku, do późnych godzin wieczornych prowadził Zespół „Iskra”. Dyrektor DPS w Dąbrowie składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, a w szczególności właścicielom firm:

– Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Rzeźnik”- Jeżów
– Zakład Mięsny Ścibiorów sp z o o
– Jan Wojdal -„Dor-Przem” PPHU – Jeżów                                 
– Elżbieta Olszyńska – PPHU Zakład Piekarniczy –  Koluszki
– Franciszek Pastusiak – Zakład Cukierniczy – Brzeziny
– Zakład Cukierniczy  –Brzeziny ul. Sienkiewicza 57
– Joanna Dybała PPHU „Complex ” – Rogów
– Wiesław Kijoch PPHU „Luxton” – Łódź
– Apteka „Kwiaty polskie” – Brzeziny
– Bank Żywności im. Marka Edelmana – Łódź
– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Medex”- Kraków
– Essity Poland – Warszawa
– Gra- Lech – producent namiotów z Jordanowa
– Selgros – oddział w  Łodzi ul. Rokicińska

Zdjęcia dostępne TUTAJ