Politechnika Łódzka współpracować będzie z Powiatem Brzezińskim

img_9630

9 marca 2017 r. podczas otwarcia Powiatowych Targów Edukacyjnych  w Brzezinach Starosta Brzeziński Edmund Kotecki uroczyście podpisał umowę współpracy z Politechniką Łódzką. W ten sposób Powiat Brzeziński zyskał partnera w postaci szkoły wyższej, z którą pragnie wdrażać innowacyjne metody i materiały dydaktyczne. Podpisanie umowy współpracy relacjonowały Telewizja Polska Oddział Łódź w Łódzkich Wiadomościach oraz Radio RSC Skierniewice.

Prorektor prof. Grzegorz Bąk, podpisujący umowę w imieniu Politechniki, wiąże duże nadzieje na owocną współpracę zarówno z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach jak również z Liceum Ogólnokształcącym im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach, dlatego namawiał młodzież gimnazjalną, która tłumnie przybyła na targi, że warto kontynuować między innymi naukę rozpoczętą w ZSP w Brzezinach w zawodach technik logistyk, technik ekonomista i technik żywienia na Politechnice Łódzkiej. Odpowiadające oczekiwaniom rozwijającego się wciąż rynku pracy kierunki kształcenia na łódzkiej uczelni, na których mogą absolwenci ZSP kontynuować edukację, to m.in. Biotechnologia, Inżynieria Bezpieczeństwa Pracy, Logistyka czy Zarządzanie.

Starosta Brzeziński i Prorektor po podpisaniu umowy współpracy odwiedzili podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych także LO w Brzezinach.

Kolejne działania w ramach współpracy z Politechnika Łódzką Powiat Brzeziński planuje na maj 2017 r. w trakcie głównych obchodów 685-lecia Kasztelanii Brzezińskiej.

Zdjęcia z Powiatowych Targów Edukacyjnych 2017 w Galerii