Podziękowania – „Katyń – ocalić od zapomnienia”

podziekowania_naglowek

Starosta Brzeziński Edmund Kotecki składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w Powiatowe Obchody 76. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej „Katyń – ocalić od zapomnienia. W Wigilię 1050. Rocznicy Chrztu Polski.” Dmosin 13 kwietnia 2016 r.

Szczególnie dziękuję:
– Wójt Gminy Dmosin Pani Danucie Supera za współorganizację obchodów;
– Księdzu Dziekanowi Markowi Balcerakowi i Księdzu Proboszczowi Tadeuszowi Jarosowi, którzy koncelebrowali uroczystą Mszę Świętą;
– 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim za oddelegowanie żołnierzy, którzy nadali obchodom uroczystego charakteru;
– uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Samorządowych w Dmosinie za przyjęcie gości
i oprawę artystyczną uroczystości;
– młodzieży z Gimnazjum w Brzezinach i pani Mirosławie Lechowskiej za piękny program „W Wigilię 1050. Rocznicy Chrztu Polski”;
– Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach za zabezpieczenie imprezy;
– pocztom sztandarowym Związku Kombatantów w Dmosinie, Zespołu Szkół Samorządowych w Dmosinie, Powiatu Brzezińskiego oraz Związkowi Strzeleckiemu Strzelec, który wystawił poczet ze sztandarem Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych w Brzezinach,
– licznie przybyłym delegacjom z Komendy Powiatowej PSP w Brzezinach, Straży Miejskiej w Brzezinach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach, Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzezinach, Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Brzezinach  i przedstawicielom Rady Powiatu.

Dzięki Państwa zaangażowaniu tegoroczne obchody były wyjątkowo podniosłe.
Oprócz godnego uczczenia bestialsko zamordowanych w 1940 r., uroczyście rozpoczęliśmy obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski, najważniejszego wydarzenia w historii Polski, od którego zaczęła się Polska i zaczęło się polskie chrześcijaństwo.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do włączenia się w ważne wydarzenia Powiatu Brzezińskiego, które zaplanowane są do końca 2016 r.

Starosta Brzeziński Edmund Kotecki