Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Piknik Rodzinny

piknik_rodzinny_-_2016-49

W sobotę 28 maja 2016 r. rozpoczęły się obchody 630. Rocznicy Utworzenia Powiatu Brzezińskiego i 15. Rocznicy Odtworzenia Powiatu Brzezińskiego. Zorganizowano tego dnia w Brzezinach Piknik Rodzinny „Zgotujemy Wam wielką ucztę!”. Organizatorzy serwowali staropolski gulasz z dziczyzny z grzybami, przygotowany przez Szefa Kuchni w Karczmie nad Sandelą w Lubawie oraz zalewajkę, z której słynie restauracja „Raz na wozie” w Buczku. Na deser były ciasta drożdżowe, które zgłoszono do konkursu na Jubileuszowe Ciasto Drożdżowe dla Gospodyń Ziemi Brzezińskiej. Pokaz kulinarny prowadził Mistrz Kuchni Myśliwskiej Grzegorz Russak, który rozdawał książki z autografami przy stoisku Polskiego Związku Łowieckiego oraz lokalnych Kół Łowieckich „Brzezina” i „Sokół”. Pyszności serowali także lokalni producenci: Producent Serów z Eufeminowa, Tłocznia Soków z Owoców i Warzyw „Wiatrowy Sad”, Tłocznia Soków „Vero”. Nie zabrakło obwarzanków i słodyczy. Gościem specjalnym Pikniku był Mistrz Europy w Kickboxingu Jacek Jasion, który chętnie fotografował się z małymi i dużymi uczestnikami imprezy i rozdawał plakaty z autografami. Pokaz samoobrony przygotował Andrzej Zieliński – Instruktor Taktyki i Technik Interwencji Policyjnych oraz Strzelań Policyjnych, któremu towarzyszyli uczniowie ZSP w Brzezinach. Stoisko animacyjne dla dzieci przygotowali: Sponsor Główny Obchodów – Firma City Net, Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Strefa Rowerowa Brzeziny. Piłkarzyki i konkurs na malowidło chodnikowe czekały przy stoisku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, twarze malowali pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Brzezinach, a wyroby rękodzielnicze oferowały Warsztaty Terapii Zajęciowej „Blisko Ciebie”.

Przez cały dzień dostępne były nieodpłatnie dla dzieci dmuchane zjeżdżalnie i plac zabaw, a dla dorosłych – stoisko kawowe i punkt instruktażowy pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym można było zmierzyć sobie ciśnienie.

Starostwo Powiatowe w Brzezinach przygotowało Kulinarne Konkursy Rodzinne z nagrodami w postaci pakietu gadżetów jubileuszowych i zestawu przypraw firmy Prymat. Dzieci i opiekunowie strugali ziemniaki na czas, obierali jabłka, ścigali się z jajkami na łyżkach i siekali cebulę. Nie było przegranych, bo każdy odebrał nagrody. Podobnie w konkursie na Jubileuszowe Ciasto Drożdżowe – każda z uczestniczek konkursu otrzymała blender elektryczny, a także gadżety jubileuszowe i przyprawy.

Piknik, który odbył się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach, zakończyła zabawa przy muzyce.

Imprezę wsparli rzeczowo i finansowo sponsorzy: Samorząd Województwa Łódzkiego, Firma City Net – Sponsor Główny, Sylwia Ślusarek i Piotr Wiśniewski – właściciele sklepu „Planeta Mody” w Brzezinach przy ul. Lasockich 2/10 (w Runku), Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Łowiczu, Firma PRYMAT, Earth Power Internation. Tupperwear oraz Autoryzowany dealer Stihl i Viking (Brzeziny, ul. Waryńskiego 38).

[mg_picker:411]