NIE POZWÓL UKRAŚĆ SWOJEJ TOŻSAMOŚCI!

dokumnety_zastrzezone

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem. W III kwartale 2016 r. odnotowano 1552 próby wyłudzeń kredytów na podstawie skradzionych dokumentów tożsamości na łączną kwotę 64 mln złotych. Oszuści, używając skradzionych dowodów osobistych, wyłudzają kredyty, kupują nieruchomości i zakładają firmy.

Dlatego należy bardzo szybko zastrzec zgubiony dokument tożsamości czy kartę płatniczą.
Podkreślamy, że w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE uczestniczą wszystkie banki w Polsce oraz szereg innych firm i instytucji.

Warto pamiętać, że utracone dokumenty powinny w bankach zastrzegać nie tylko osoby, które mają już konta bankowe, ale również te, które z usług bankowych nie korzystają.

Lista Banków przyjmujących zastrzeżenia od osób niebędących ich klientami:

• Bank BPH SA
  • Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
  • Bank Pocztowy SA
  • Bank Polskiej Spółdzielczości SA
  • Deutsche Bank PBC SA
  • Eurobank
  • Plus Bank SA
  • Krakowski Bank Spółdzielczy
  • PKO BP SA
  • Santander Consumer Bank SA
  • SGB-Bank S.A.
  • Bank Gospodarstwa Krajowego
  • Bank Zachodni WBK SA
  • Getin Bank
  • Societe Generale SA

Więcej o systemie ZD (Zastrzegania Dokumentów) na www.dokumnetyzastrzezone.pl i pod numerem telefonu 828 828 828.