Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Marsz godności osób z niepełnosprawnością intelektualną

_tom8656

20 maja 2016 r. ulicami Brzezin kolejny raz przeszedł Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Bądźmy tu razem i pokazujmy, że każdemu człowiekowi jest potrzebne godne miejsce do życia – tymi słowami Starosta Brzeziński powitał zgromadzonych na Placu Jana Pawła II w Brzezinach, gdzie marsz miał swój początek. 

W intencji osób niepełnosprawnych mszę odprawili  Ksiądz Dziekan  Marek Balcerak, Proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia św. Krzyża w Brzezinach ks. Mariusz Wojturski, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Bogusław  Starus – katecheta  w Zespole Szkół Specjalnych w Brzezinach.

Po uroczystej mszy wszyscy udali się na piknik do Muzeum Regionalnego, gdzie na powitanie pieśń „Jesteśmy inni” zaśpiewał chór z Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Brzezinach:  Jesteśmy inni, inni od innych, którzy są inni od wszystkich innych, jesteśmy inni piękną innością, różni cudowną różnorodnością… 

Główną atrakcją pikniku był konkurs wokalny pt.  „Piosenka z barwnym akcentem”. W jury konkursowym zasiedli: brzeziński tenor Janusz Nowański, muzyk  Grzegorz Woźniakowski, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych  Ewelina Amrozińska oraz prezes Stowarzyszenia „INNI”  Teresa Dubilas.

Animatorzy sztuki cyrkowej zorganizowali zabawy dla dzieci (puszczanie baniek, malowanie twarzy i walki na balonowe miecze) przygotowany był poczęstunek – zarówno słodkie ciasta jak i potrawy z grilla. Imprezie towarzyszyła wystawa prac podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Brzezinach i Dąbrowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Blisko Ciebie” w Brzezinach.
W tegorocznych obchodach Dnia Godności wzięły udział setki osób.

[mg_picker:407]