Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Liceum Ogólnokształcące im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach

dsc_6610

Szanowni Mieszkańcy Ziemi Brzezińskiej!

Rok 2016 jest dla naszej społeczności szkolnej czasem wyjątkowym, ponieważ jest to rok Jubileuszu!!! W roku 1916 mury naszej Szkoły przekroczyli pierwsi uczniowie. Przez cały rok 2016 chcemy przypominać młodzieży i społeczności Ziemi Brzezińskiej, że od 100 LAT jesteśmy nierozerwalnie związani z historią Miasta Brzeziny i regionu. Gdyż to właśnie nasze Liceum stało się przepustką do sukcesów zawodowych i życiowych wielu osób. Uroczystym podsumowaniem obchodów Jubileuszu naszej Szkoły będzie Gala i Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu w dniu 15 października 2016 roku.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Gimnazjaliści!

Dla Was rok 2016, to również bardzo ważny czas, gdyż dla młodzieży klas III Gimnazjów to rok wyboru nowego etapu w życiu. Należy podjąć decyzji, jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać.
Zapraszamy do naszego Liceum –  rok szkolny – 2016/2017 będzie dla Was pierwszym z trzech lat w najlepszej i najbezpieczniejszej szkole ponadgimnazjalnej.
W Liceum Ogólnokształcącym im. J. Iwaszkiewicza kształcimy młodzież kładąc nacisk na indywidualny rozwój, oraz poszerzanie posiadanej wiedzy, pogłębianie zainteresowań i pasji. Stawiamy na umiejętności posługiwania się językami obcymi i przede wszystkim przygotowujemy młodych ludzi do egzaminu maturalnego, aby mogli kontynuować naukę na wymarzonych uczelniach w kraju i za granicą.

Każdego roku do egzaminu maturalnego przystępuje sto procent abiturientów, a w latach minionych (od 2005 r.) wielokrotnie mogliśmy cieszyć się zdawalnością egzaminu dojrzałości dochodzącą do 98%.

Od lat jesteśmy szkołą kreatywną i innowacyjną. Proponujemy młodzieży zajęcia z ratownictwa medycznego oraz szereg kół zainteresowań, zarówno przedmiotowych jak i innych np. fotograficzne, strzeleckie, artystyczne czy miniprzedsiębiorstwo. Stawiamy na naukę języków obcych – tylko my, obok wiodącego j. angielskiego, proponujemy nauczanie drugiego języka z pośród trzech do wyboru: francuski, niemiecki i rosyjski. Nauce każdego języka obcego zawsze towarzyszy udział młodzieży w projektach np. Comenius, AIESEC, Łódzkie Bardziej Francuskie, Deutsch Wagen, „Poznaj Swojego Sąsiada „- współpraca z  Ukrainą.
W latach minionych w naszym Liceum zostało zrealizowanych około dwudziestu projektów i już planujemy kolejne.

Dzięki współpracy z Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi oraz  Uniwersytetem Łódzkim proponujemy naszym uczniom pozalekcyjne formy zdobywania wiedzy. Licealiści biorą udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych. A są wśród nich również nasi absolwenci.

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2016/2017
Liceum Ogólnokształcącego  im. J. Iwaszkiewicza

Klasa I a: administracyjno – prawna
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym
historia, j. polski, j. angielski, geografia

Klasa I b: europejsko – językowa
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym
j. angielski, wos, geografia, drugi język obcy

Klasa I c: medyczna
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym
biologia, chemia, matematyka,
Przedmiot dodatkowy: ratownictwo medyczne

Drogi Gimnazjalisto!

Nigdzie w okolicy nie spotkasz się z tak przyjazną atmosferą ani tak pozytywnym podejściem do ucznia. Pamiętaj!!! Szkołę tworzą ludzie.
Ty też możesz wziąć udział w tym „twórczym procesie”.
Jeżeli chcesz w przyszłości zostać: naukowcem, lekarzem, prawnikiem, politykiem, artystą… – nasza szkoła pomoże Ci rozwinąć skrzydła, a jeśli jeszcze nie wiesz jak pokierować swoim życiem – poszerzymy Twoje horyzonty. Czekamy z otwartymi ramionami na uczniów, którzy osiągają dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, ale angażujemy się w pracę z absolwentami gimnazjów, którzy osiągają słabsze wyniki.

Wyznajemy zasadę, że szkoła jest dla ucznia, a nie odwrotnie!
Uwierz w swoje możliwości!!!
Przyjdź do IWASZKIEWICZA.

Z poważaniem
Iwona Świniarska
p.o. Dyrektor LO im. J. Iwaszkiewicza
oraz Rada Pedagogiczna