Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych – „Know America 2016”

konkurs_internetowy

Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Know America 2016”.

Do wygrania wyjazd do USA, trzydniowy pobyt w Warszawie i wiele innych ciekawych nagród, w tym indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW oraz  miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej. Uczestnicy, którzy wykażą się największą wiedzą na temat Stanów Zjednoczonych, będą mieli okazję spotkać się w Warszawie z amerykańskimi dyplomatami, zwiedzić American School of Warsaw oraz wziąć udział w wykładach o tematyce amerykańskiej, grze miejskiej i innych atrakcjach.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu (www.knowamerica.pl), „internetowo” odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. 60 uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskają najwięcej punktów, zakwalifikuje się do drugiego etapu, który będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów. 15 autorów najlepszych esejów przejdzie do trzeciego etapu. Odbędzie się on w Warszawie i będzie składał się z części pisemnej (testu) i części ustnej w języku angielskim. Tematy – zagadnienia do rozmowy zostaną opublikowane w połowie stycznia.

Pytania konkursowe i tematy esejów układają wykładowcy Ośrodka Studiów Amerykańskich. Cel, jaki stawiają sobie organizatorzy, to pogłębienie wiedzy polskiej młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie Internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji.

Wszelkie niezbędne informacje, regulamin oraz harmonogram konkursu dostępne są na stronie: www.knowamerica.pl