Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Konkurs dla KGW – Bitwa Regionów edycja VI

Konkurs dla KGW - Bitwa Regionów edycja VI - plakat

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

Zaczynamy przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń wiejskich – ,,Bitwy Regionów”. Po roku przerwy spowodowanej pandemią zapraszamy do rywalizacji w nowej formule: komisja będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

-jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń wiejskich poprzez konkurs ,,Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie, przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestników do prezentacji potraw w formie multimedialnej. Mamy nadzieję, Ze to wyzwanie będzie dla Pań ciekawe – zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

To właśnie Panie oraz Panowie, członkowie Kół Gospodyń wiejskich, są prawdziwymi ambasadorami kulinarnych tradycji regionów.

– Koła Gospodyń wiejskich pokazują, Ze polska wieś to nie tylko bogactwo tradycji, ale również smaków. Ta troska o zachowanie lokalnych przepisów przyczynia się do promocji lokalnego dziedzictwa i społeczności. Taki cel przyświeca również konkursowi ,,Bitwa Regionów”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału – zachęca Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w MR1RW, Pełnomocnik Rządu ds. lokalnych inicjatyw społecznych.

Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Wsi.

Etap wojewódzki konkursu został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, wojewody Łódzkiego oraz Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa. Patronat medialny nad konkursem objęła tvp3 Łódź oraz Radio Łódź.

W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tysięcy złotych.

Zgłoszenia trzyosobowych reprezentacji Kół Gospodyń wiejskich oraz pracę konkursową należy przesłać do 30 czerwca br. wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.bitwaregionow.pl W oraz profilu Polska smakuje na Facebooku.

Kontakt telefoniczny pod nr 608-704-277 lub 042 636 53 26.