Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Konferencja KP Policji „Zbrodnia Katyńska”

img_0094

11 kwietnia 2017 r. w Auli Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie odbyła się konferencja pn. „Zbrodnia Katyńska” organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Brzezinach oraz Leśny Zakład Doświadczalny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie, pod patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Komendant Powiatowy Policji w Brzezinach insp. Cezary Petrus odczytał ostatnie przemówienie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które miał wygłosić w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Pełne emocji wystąpienie zakończył przesłaniem, apelem o PAMIĘĆ, pamięć o Katyniu.

Cytując słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem” oraz słowa Papieża Jana Pawła II: „Naród, który traci pamięć jest Narodem bez przyszłości” – zaprosił uczestników konferencji w podróż w PAMIĘĆ.

Starosta Brzeziński Edmund Kotecki, przedstawił prezentację – „Powiatowe- Katyńskie Dęby Pamięci. Drogi chwały i patriotyzmu” dotyczącą działań na terenie powiatu brzezińskiego w celu uhonorowania ofiar tej zbrodni. Starosta w swojej wypowiedzi nie krył zadowolenia, że sztafetę pamięci poprzez dyrektorów i pedagogów przejęła młodzież ze szkół powiatu brzezińskiego.

Uczestnicy konferencji mogli obejrzeć prace plastyczne zgłoszone do eliminacji powiatowych konkursu organizowane od 7 lat przez Instytut Pamięci Narodowej „Sprzączki guziki z orzełkiem ze rdzy”, którego celem jest badanie historii lokalnej w celu upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej, oraz licznie zebrane przez Starostę Brzezińskiego pamiątki po ofiarach pochodzących z terenu powiatu, a przekazane przez ich krewnych.

Więcej o wydarzeniu na stronie KP Policji w Brzezinach

Zdjęcia w GALERII