Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

KOMUNIKAT STAROSTY POWIATU BRZEZIŃSKIEGO w sprawie akcji „Pomagając innym możesz pomóc także sobie”

logo_powiatu

KOMUNIKAT STAROSTY POWIATU BRZEZIŃSKIEGO
w sprawie akcji
„Pomagając innym możesz pomóc także sobie”

Przedsiębiorco!

Wobec zaistniałej sytuacji, związanej z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa Starosta Powiatu Brzezińskiego zwraca się z prośbą do lokalnych Przedsiębiorców o rozważenie wzięcia udziału w akcji „Pomagając innym możesz pomóc także sobie.”
Akcja skierowana jest do małych, rodzinnych firm, w tym punktów gastronomicznych, sklepów spożywczych, których funkcjonowanie zostało znacznie ograniczone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i płynącymi z tego tytułu zagrożeniami.

Akcja ma na celu pomoc lokalnym Przedsiębiorcom poprzez zgromadzenie i zamieszczenie na stronie Starostwa Powiatowego w Brzezinach i Facebooku Powiatu Brzezińskiego wykazu i adresów podmiotów, chcących zaoferować swoje usługi osobom starszym oraz tym wszystkim, którzy z powodu rosnącego zagrożenia obawiają się wyjść z domu.

Udział w akcji oznacza, że z jednej strony osoby potrzebujące będą mogły otrzymać niezbędne zaopatrzenie czy też wykonanie nie cierpiącej zwłoki usługi, z drugiej strony Przedsiębiorcy będą mogli zachować płynność finansową w ramach prowadzonej działalności.

Starosta Brzeziński w miarę swoich możliwości będzie także gromadził adresy osób potrzebujących takiego wsparcia.

Wykaz Przedsiębiorców oraz osób potrzebujących będzie na bieżąco aktualizowany, tak aby trafił do jak największej liczby zarówno lokalnych, zainteresowanych firm jak i osób potrzebujących pomocy.

W przypadku braku osób, które będą mogły z ramienia Przedsiębiorcy realizować dostawy „ pod drzwi ” lub usługi Starosta Brzeziński w miarę swoich możliwości będzie starał się wesprzeć akcję poprzez zapewnienie wolontariuszy czy stażystów.

Pamiętajmy, że czas pandemii jest czasem trudnym, ale pomagając sobie nawzajem jesteśmy w stanie ten czas przejść łatwiej, patrząc w przyszłość z nadzieją, że znów będziemy mogli powrócić do normalnego życia, w którym „koronawirus” będzie już tylko smutnym, odległym wspomnieniem i epizodem.

Nie czekaj, pomóż już dzisiaj. Pomagając innym możesz pomóc także sobie.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji pod nr tel: 533 110 244 lub za pośrednictwem adresu e-mail: promocja@powiat-brzeziny.pl

Starosta Powiatu Brzezińskiego