Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

INFORMACJA STAROSTY BRZEZIŃSKIEGO

logo_powiatu_61

W dniu 16 marca 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w celu przeanalizowania stopnia zagrożenia oraz przygotowania naszego powiatu do zapobiegania rozpowszechnianiu się wirusa SARS-CoV-2.

Omówiono sytuację pod względem wykonywania zarządzeń rządowych i Wojewody Łódzkiego.

Na terenie Powiatu Brzezińskiego te zarządzenia są wykonywane na bieżąco, dotychczas nie stwierdzono przypadków nie dostosowania się do tych nakazów.

Osoby starsze, bezdomne i osoby, które nie mają możliwości zaopatrzyć się w jedzenie czy leki powinny kontaktować się telefonicznie z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Na dzień 17 marca 2020 godz. 8.00 na terenie Powiatu Brzezińskiego nie wystąpił żaden przypadek zarażenia koronawirusem. W kwarantannie na terenie naszego powiatu przebywa 25 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych zostało 36 osób. Na godzinę 8.00 nie mieliśmy informacji o łamaniu zasad kwarantanny.

Apeluję do Mieszkańców Powiatu Brzezińskiego o zachowanie wszelkiej ostrożności. Zostańcie Państwo w miarę możliwości w domu. Nie spotykajcie się w większych skupiskach. Dbajmy o siebie nawzajem a w szczególności otoczmy opieką osoby starsze