Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Informacja Starosty Brzezińskiego !!

information-g2c0fbd7b4_640

Informacja

W związku z pojawiającymi się (nieprawdziwymi) informacjami na temat przebywających w Hoteliku w Tworzyjankach Obywateli Ukrainy informujemy:

Starostwo Powiatowe w Brzezinach powzięło informację, że przedstawiciele hotelu poszukują pieniędzy na olej opałowy oraz że w budynku, w którym przebywają Obywatele Ukrainy jest zimno. Z informacji uzyskanych z mediów społecznościowych oraz telefonów od mieszkańców powiatu uzyskaliśmy także informację, że w hotelu przebywają dzieci z rodzinnego domu dziecka. Starostwo Powiatowe w Brzezinach przedstawiło możliwość przeniesienia osób tam zakwaterowanych do innego miejsca przygotowanego przez Wojewodę Łódzkiego – hotelu na terenie województwa łódzkiego nieodpłatnie z całodobowym wyżywieniem i obsługą.

Obywatele Ukrainy podczas rozmowy z przedstawicielami Straży Granicznej wyrazili gotowość przeprowadzenia się do hotelu wyznaczonego przez Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. W chwili gdy przygotowano transport osoby te zrezygnowały ze zmiany miejsca zakwaterowania i pozostały w Hoteliku w Tworzyjankach.

Informujemy mieszkańców Powiatu Brzezińskiego, iż Wojewoda Łódzki zapewnia nieodpłatnie miejsca zakwaterowania i zamieszkania z wyżywieniem dla Obywateli Ukrainy. Osoby, które przyjęły rodziny a nie mają warunków aby osoby te u nich zamieszkiwały prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Brzezinach w celu zakwaterowania tych osób w miejscach przygotowanych przez służby Wojewody Łódzkiego.

Kontakt telefoniczny:

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego – 42 664 14 10

Powiatowy Centrum Zarządzania Kryzysowego w Brzezinach – do godz. 16:00 pod nr tel.: 46 816 61 88oraz 509 300 907 (całodobowo).

Starostwo Powiatowe w Brzezinach – do godz. 16:00 pod nr tel.: 46 874 11 11