w Brzezinach

Post Type Selectors

Impreza czytelnicza w Zespole Szkół Specjalnych w Brzezinach

img_6603

23 listopada 2017 r. odbyła się impreza czytelnicza organizowana we współpracy biblioteki szkolnej oraz samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół Specjalnych w Brzezinach. Hasłem przewodnim ogólnoszkolnego spotkania, osnutego na kanwie lektury „Kubuś Puchatek”,  była „Poetycka Jesień w Stumilowym Lesie”. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie ZSS w Brzezinach wraz z wychowawcami. Gośćmi specjalnymi były Panie Małgorzata Bartnicka i Małgorzata Siucińska – bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach fila w Brzezinach, które wystąpiły w rolach Koncertmistrza- Chmury i Śpiocha – Słońca. Przeczytały one zgromadzonym słuchaczom fragment lektury odnoszący się do tworzenia wierszy. Stał się on przyczynkiem do „I. Szkolnego Konkursu Interpretacji Poezji”, nad którym czuwał nauczyciel ZSS P. Ewelina Amrozińska, okazjonalnie w roli Królika ze Stumilowego Lasu. Działaniem towarzyszącym imprezie czytelniczej był  „Wielki Jesienny Konkurs Przyrodniczy” przygotowany przez P. Violettę Wirę, która po mistrzowsku wcieliła się w rolę Pani Jesieni. Uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zdrowe nagrody w postaci owoców. Ważnym elementem spotkania była akcja promująca solidarność z dziećmi chorymi na mukowiscydozę, zainicjowana przez szkolnego koordynatora d.s. promocji zdrowia P. Annę Woźniakowską. W tym dniu w Zespole Szkół Specjalnych w Brzezinach zawirowały wiatraki, które na spotkanie czytelnicze przyniosły wszystkie klasy. Imprezę prowadziła P. Katarzyna Gołębiowska, opiekun SU, która wystąpiła w roli Wiatru i Mama Kangurzyca, czyli bibliotekarka szkolna . P. Agnieszka Zielińska.

Zdjęcia w GALERII