Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Grant na lepszy start!

grant

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego oraz Starostwem Powiatowym w Brzezinach zapraszają młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe z terenu powiatu brzezinskiego do udziału w konkursie na mikrodotacje do 5 000 zł, jakie będą przyznawane w ramach projektu Grant na lepszy start.

GRANT NA LEPSZY START to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych (istniejących nie dłużej niż 18 miesięcy) oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. Wspieramy udzielając doradztwa oraz organizując konkursy na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

Cel programu jest prosty – chodzi o zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne oraz pobudzanie aktywności mieszkańców dzięki wsparciu finansowemu przeznaczanemu
na najciekawsze lokalne inicjatywy. Wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą działać na rzecz swoich społeczności. Kwota alokacji środków wynosi w tym roku 200 000,00zł.
Wnioski można składać za pośrednictwem generatora wniosków w okresie od 30 marca do 30 kwietnia.

Jeśli macie Państwo pomysł na wspólne działanie na rzecz swojej społeczności lokalnej i chcecie się dowiedzieć, jak pozyskać na ten cel wsparcie w wysokości maksymalnie 5 tys. zł, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 17 kwietnia 2015r.o godz. 14:00 w Sali konferencyjnej (II piętro) Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzezinach przy ul. Konstytucji 3-go Maja 5.

Podczas spotkania przedstawimy zasady przyznawania mikrodotacji i aplikowania w konkursie o Grant na lepszy start.

Więcej o programie na stronie www.grantnalepszystart.pl.