Ferie Zimowe na Ziemi Brzezińskiej 2018

ferie_zimowe_na_ziemi_brzezinskiej_3

Zachęcamy do spędzenia Ferii Zimowych 2018 na Ziemi Brzezińskiej, bo będzie w tym roku w czym wybrać.

1. Kolej wąskotorowa na trasie Rogów – Jeżów

Już po raz drugi, Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa-Biała zaprasza na zimowe wycieczki. Wzorem zeszłego roku zimowe pociągi zostaną uruchomione na przełomie stycznia i lutego 2018 r., w trakcie ferii zimowych. Niewątpliwą atrakcją przejazdów będzie włączenie do składu pługu odśnieżnego zaś w Jeżowie na pasażerów będzie czekał ciepły posiłek. Pasażerowie KWRRB którzy zdecydują się na dojazd do Rogowa pociągami ŁKA będą mogli po przejeździe koleją wąskotorową wrócić z Rogowa bezpłatnie do stacji początkowej. Zakup biletów na pociągi zimowe KWRRB możliwy będzie tylko przez stronę kolejrogowska.pl. Co ciekawe od tego roku wąskotorowy przewoźnik wdrożył możliwość płatności za bilety przez platformę Przelewy24.pl co znacznie przyspiesza i ułatwia proces zakupu biletów.

Zimowe pociągi będą kursowały w następujące dni:

– 28 stycznia 2018 r. (niedziela) i 11 lutego 2018 r. (niedziela). Każdego z tych dni w trasę wyjadą dwa pociągi, pierwszy o 10:35 drugi zaś o 13:15. Ciekawą atrakcją naszych pociągów zimowych jest wpinany na przedzie pociągu czynny zabytkowy kolejowy pług odśnieżny, dzięki czemu każdy będzie mógł  zobaczyć jak wyglądała zimowa praca na kolei przed dziesiątkami lat! W ramach każdego biletu przewidziany jest bezpłatny ciepły posiłek na stacji w Jeżowie. Bilety dostępne wyłącznie w przedsprzedaży, wyłącznie za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży. Przygotowaliśmy również specjalną świąteczną promocję dzięki której do końca roku można zakupić bilety w niższej, promocyjnej cenie (normalny 23 PLN, ulgowy 18PLN).

Liczba miejsc jest ograniczona a wszystkie bilety sprzedawane są wyłącznie na miejsca siedzące. Przejazd odbywa się w ogrzewanych wagonach. Bilety ulgowe (U) przysługują wyłącznie dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Pozostałych pasażerów obowiązuje taryfa normalna (N). Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie pod warunkiem przejazdu w ramach miejsca zajmowanego przez rodzica lub opiekuna. W przypadku chęci zapewnienia wyodrębnionego miejsca siedzącego dla dziecka do lat 4 konieczne jest wykupienie biletu wg taryfy ulgowej (U). Dla uczestników z dalszych rejonó województwa łódzkiego Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała specjalną ofertę  „Powrót Gratis”. Bilet kolejowy ŁKA na dojazd do Rogowa oznakowany stemplem naszej kolei wąskotorowej będzie uprawniał do bezpłatnego powrotu pociągiem ŁKA do stacji początkowej. Rozkład pociągów wąskotorowych został ułożony tak aby zapewnić dogodne przesiadki z pociągów ŁKA

Więcej informacji na naszej stronie WWW http://kolejrogowska.pl/?page_id=6

2. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Jeżowie

* 29.01 (poniedziałek) w godz. 10.00 – 14.00 „Qullingowy zawrót głowy” – zajęcia plastyczne

* 30.01 (wtorek) godz. 15.00 TEATR ART-RE „ZŁOTA RYBKA”

* 31.01 (środa) w godz. 10.00 -14.00 „ Kultura i obyczaje” – poznajemy polskie przysłowia i ich znaczenie – gry i zabawy

* 1.02 (czwartek) zapraszamy na wyjazd do Kina Polonez w Skierniewicach na film „TEDI I MAPA SKARBÓW”

* 2.02 (piątek) – godz. 10.00-18.00 – zajęcia taneczne

* 5.02 (poniedziałek) w godz. 10.00 – 14.00 zajęcia plastyczne „Papierowa wiklina”

* 6.02 (wtorek) wyjazd do Łodzi

* Papugarnia

* Film w kinie sferycznym 3D pt. „ASTRONAUTA”

* Zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1

* 7.02 (środa) 10.00 -14.00 – turniej gier planszowych „ZOSTAŃ MISTRZEM”

* 8.02 (czwartek) – godz. 10.00-18.00 Zajęcia taneczne  oraz w godz. 10.00-13.00 „Smacznie i niezdrowo” – o tradycji tłustego czwartku

* 9.02 (piątek) 12.00 – 16.00 „BAL KARNAWAŁOWY”

* 11.02 godz. 16.30 koncert „ZAKAZANE PIOSENKI I INNE PIOSENKI RETRO”

To wszystko przygotują Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Świetlica Opiekuńczo -Wychowawcza Wsparcia Dziennego w Jeżowie.

Więcej na www.goksirjezow.szkolnastrona.pl

3. Kąpiele z Klubem Morsa nad Zalewem Batorówka

Klub Morsa zaprasza do Woli Łokotowej 38 (gmina Jeżów) na zimne kąpiele:

– 28 stycznia 2018
 – 4 stycznia 2018
 – 11 stycznia 2018

Kąpiele zaczynają o godz. 11:00. Poprzedzone są rozgrzewką. Dla każdego morsa napoje energetyczne z imbiru.
Więcej na stronie  http://zalewbatorowka.pl/kontakt

Życząc udanego wypoczynku, proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa w miejscach rekreacji.

Starosta Brzeziński Edmund Kotecki