Starostwo Powiatowe
w Brzezinach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

„Dzielnicowy bliżej nas”

dscf1203

„Dzielnicowy bliżej nas” – pod takim hasłem 23 sierpnia 2016 r. odbyła się w Brzezinach konferencja, której organizatorami byli Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach i Powiat Brzeziński.

Pomysłodawcy postawili sobie za cel przybliżenie i propagowanie programów prewencyjnych. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów i doświadczeń przedstawicieli różnych środowisk i administracji publicznej na co dzień współpracujących z dzielnicowymi; stworzono na nim przestrzeń do dyskusji m.in. na temat „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Konferencję otwierali Komendant Powiatowy Policji w Brzezinach insp. Cezary Petrus i Starosta Brzeziński Edmund Kotecki – odznaczony za zasługi dla Policji.

Ważnym punktem spotkania było wręczenie odznaczeń dla policjantów i strażaków, którzy swoją wzorową postawą zapisali się w pamięci mieszkańców powiatu. Druhowie z OSP w Rewicy (gmina Jeżów) Krzysztof Długosz i Piotr Mazgajewski za odnalezienie zaginionego chłopca odbierali wyróżnienia z rąk prezesa Zarządu Powiatu OSP RP w Brzezinach Krzysztofa Czułno (oznaczonego za zasługi dla Policji), wójta Gminy Jeżów Anny Szeligowskiej, Przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Orłowskiego i Prezesa OSP w Rewicy Zbigniewa Rudnickiego.

Natomiast mł. asp. Łukasza Małkusa i mł. asp. Sławomira Stańczyka nagrodzono za zatrzymanie agresywnego sprawcy grożącego wysadzeniem budynku. Dzielnicowi odebrali wyróżnienia z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusza Walichnowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta w Brzezinach Grzegorza Kędzi oraz Radnego Miasta Brzeziny Tadeusza Klimczaka.

Konferencja wzbogacona została o elementy pokazowe – Prezes Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi Tadeusz Zagajewski demonstrował bezprzyrządowe sposoby rozpoznawania osób pod wpływem środków psychoaktywnych.

Przedsięwzięcie należy zaliczyć do niezwykle udanych, o czym świadczy ogromna frekwencja.

Zdjęcia w GALERII