Światowy Dzień Turystyki

10

26 września 2015 w Rogowie zorganizowano wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Wybrano właśnie Rogów, bo w tym roku 100. Urodziny świętowała Rogowska Kolej Wąskotorowa. Powiat Brzeziński zadbał o promocję ziemi brzezińskiej, na której nie brakuje atrakcyjnych turystycznie miejsc. Wszystkich turystów na stacji Rogów Wąskotorowy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach podjęli zalewajką, a przy stoisku promocyjnym powiatu można było dostać ulotki i broszury, ofertę hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych czy skansenu w Nagawkach, Leśnego Zakładu Doświadczalnego, Dinoparku w Kołacinku, Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich oraz mapy opracowane przez LGD Mroga i trasy Strefy Rowerowej Brzeziny, a także wiele innych gadżetów. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się „Bitewnik Łódzki” wydany z okazji 100 – lecia Bitwy Łódzkiej. Powiat Brzeziński wydał ok. 300 pakietów z materiałami informacyjno – promocyjnymi.