V Zawody Pierwszej Pomocy

334

W dniu 03.06.2015 już po raz piąty odbyły się Zawody Pierwszej Pomocy. Organizatorem było LO im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach i JS 1201 „Brzeziny” Związku Strzeleckiego „Strzelec” pod patronatem Starosty Brzezińskiego. Cieszą się one dużą popularnością, więc i w tym roku młodzież dopisała. W zawodach wzięło udział 7 grup ze Szkół Podstawowych, 5 z Gimnazjów i 3 z Liceum. Łącznie wystartowało 51 uczestników, którzy rozpoczęli rywalizację od napisania testu z wiedzy medycznej. Następnie drużyny musiały zmierzyć się z zajęciami praktycznymi, które były oceniane przez fachowców z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Ochotniczą Straż Pożarną i Policję z Brzezin oraz Powiatowe Centrum Zdrowia Spółka z o.o. w Brzezinach. Grupy musiały również pokonać tor przeszkód, za który również otrzymywali punkty. Na innych stanowiskach zmagali się z ranami, urazami, wypadkiem komunikacyjnym. Imprezie towarzyszyły pokazy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, profesjonalne szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy przekazane przez Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof przy Uniwersytecie Medycznym w Lodzi. Ponadto wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości z zakresu uzależnień oraz uzyskać dodatkowe nagrody, ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną z Brzezin. Uczestniczy mieli również możliwość sprawdzić się w tańcu, dołączając do grupy tanecznej z naszego liceum, tzw. zumby.

I miejsce zajęła drużyna LO im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach w składzie Monika Brzezińska, Natalia Daszkiewicz, Izabela Klimczak,
II miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach,
III miejsce zajęli uczniowie LO im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach w składzie Agnieszka Binio, Olga Stoczyńska, Karolina Dziedzic.

Ponadto dzięki licznym sponsorom impreza miała charakter pikniku, na którym uczniowie mogli zjeść między innymi kiełbaski z grila.

źródło: facebook.com