LO im. Jarosława Iwaszkiewicza ma się świetnie!

szkola

Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza, zlokalizowane w Brzezinach przy ul. Okrzei 1, pochwalić się może kompetentną, przyjaźnie nastawioną do uczniów kadrą pedagogiczną oraz doskonałym przygotowaniem do egzaminu maturalnego – zdawalność wynosi 98%.

Liceum ukierunkowane jest na naukę języków obcych oraz rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych, pozaszkolnych, rozwój kół zainteresowań.

Szkoła bierze udział w licznych projektach unijnych, które pozwalają na organizację wymian uczniowskich na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu uczniowie Iwaszkiewicza mają szansę doskonalenia nauki języków obcych, poznanie różnorodności kulturowej oraz zawarcie interesujących znajomości.

Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w roku 2016 będzie obchodzić 100 – lecie swojej działalności.

LO im. Iwaszkiewicza stawia na innowacyjność i co roku proponuje młodzieży naukę w nowych klasach. W roku szkolnym 2015/2016 planowane są klasy o następujących profilach:

• ratowniczy – przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to biologia, matematyka i j. angielski, do wyboru fizyka lub chemia (dodatkowym przedmiotem jest ratownictwo medyczne),
  • turystyczno – biznesowy – przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to j. angielski, geografia, do wyboru WOS lub matematyka,
  • artystyczno – językowy – przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to j. polski, j. angielski, historia, historia sztuki (przedmiotem uzupełniającym są zajęcia artystyczne),
  • ogólny – przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to j. polski, geografia, WOS (przedmiotem uzupełniającym są zajęcia artystyczne).

O ogromnym zainteresowaniu młodzieży LO im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach świadczyć może liczba polubień profilu liceum na Facebooku: www.facebook.com/LOBrzeziny.

Gimnazjalisto. Serdecznie zapraszamy. Bądź kolejnym, dumnym z tej Szkoły Absolwentem

Starosta Brzeziński
Edmund Kotecki