Szpital 2020

szpital

Na naszych oczach Szpital w Brzezinach przeszedł ogromną metamorfozę. Aby tego dokonać potrzebne były wielkie nakłady finansowe, jakich w Brzezinach nie udało się znaleźć. W tym celu niezbędne stało się pozyskanie inwestora. Do Brzezin przybył inwestor profesjonalny, z ugruntowaną marką. Po tej decyzji, samorząd powiatowy zachował prawo do podejmowania decyzji strategicznych dotyczących przyszłości szpitala. Dzięki nowemu udziałowcowi, Szpital dokonał przebudowy sal operacyjnych, oddziału ginekologiczno – położniczego, neonatologii i oddziału pediatrii oraz budowy chemioterapii. Aktualnie dostosowania do Rozporządzenia Ministra Zdrowia wymaga szpitalna apteka i sterylizatornia. Aby spełnić wzrastające wymagania ministerialne i NFZ, istnieje konieczność dokapitalizowania spółki.

Od kilku miesięcy Rada Powiatu prowadzi dyskusję nad tym, jaki powinien być Szpital w Brzezinach w roku 2020. Do tej dyskusji zapraszamy Wszystkich Mieszkańców Ziemi Brzezińskiej. W ramach konsultacji prosimy składać do dnia 8 czerwca br. pisemne wnioski i propozycje w biurze Rady Powiatu lub Sekretariacie Starostwa Powiatowego w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16. Równocześnie można składać wszelkie wnioski dotyczące poprawy aktualnej pracy Szpitala, na które oczekuje jego kierownictwo.

Zarząd Powiatu w Brzezinach