Wielkie otwarcie małego ogrodu

W dniu 24 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie wspaniałego ogrodu, utworzonego przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Brzezinach. W ogrodzie nauczyciele i pracownicy szkoły posadzili wiele gatunków roślin miododajnych. Znalazło się tu miejsce na ścieżkę sensoryczną, przedszkole dla motyli, butki lęgowe dla ptaków, a nawet domek dla jeża. Uczniowie wraz z nauczycielami pomalowali mur płotu pięknymi kolorowymi obrazkami. Z materiałów z recyklingu wykonali poidełka dla ptaków. Ogród będzie dla uczniów miejscem relaksu i zabawy ale także nauki w czasie plenerowych zajęć przyrodniczych, gdyż stanęła tu piękna drewniana altana, do której prowadzi wyremontowania ścieżka z kostki brukowej. Dzięki realizacji zadania w sercu miasta powstało magiczne miejsce przyjazne dzieciom. Wstęgę przecięli wspólnie: Bartłomiej Lipski Starosta Brzeziński, Dariusz Guzek Burmistrz Miasta Brzeziny, Renata Kobiera Starosta Brzeziński poprzedniej kadencji, Aleksandra Gumola Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Brzezinach oraz Krzysztof Bogdański Radny Rady Powiatu w Brzezinach.

Projekt został sfinansowany w ramach Programu: „Moja mała ojczyzna” przy wsparciu finansowym Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K. Steczkowskiego