Orszak Trzech Króli

img_7198

6 stycznia 2018 r. Ksiądz Kanonik Marek Balcerak (Dziekan Dekanatu Brzezińskiego) jako król Baltazar z Afryki, Ojciec Damian Siwula OFM w roli europejskiego króla Kacpra oraz ksiądz proboszcz Mariusz Wojturski jako król Melchior z Azji przemierzyli ulicami trasę od kościoła p.w. NMP Częstochowskiej do kościoła p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach, aby tam złożyć hołd Najświętszej Dziecinie.

Ta oddolna inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem brzezinian, o czym świadczy frekwencja mieszkańców Brzezin w orszaku.

W przygotowanie ulicznego widowiska zaangażowane były grupy młodzieżowe ze szkół, różne organizacje i osoby prywatne. Wszyscy czekamy już na przyszłoroczne Święto Trzech Króli.

Fot. GK

Zdjęcia w GALERII