Święto Zalewajki 2017

swieto_zalewajki_2017

Święto Zalewajki to wieloletnia tradycja Ziemi Brzezińskiej. Ta coroczna impreza plenerowa, odbywająca się w pierwszy weekend lipca, jest jedną z największych w regionie. Jest to nie tylko spotkanie wielbicieli kuchni regionalnej, ale również osób związanych z turystyką, muzyką i sztuką, producentami wyrobów naturalnych i innych z okolic Łodzi.

Podczas spotkania w siedzibie firmy Inter Solar (Raz na wozie) we wsi Buczek 26 co roku odbywa się konkurs gotowania zalewajki połączony z degustacją, występy artystów oraz liczne konkursy. Lokalni producenci mają możliwość wystawienia i promowania swoich produktów, a goście spróbowania przepysznych dań włącznie z mięsem byka pieczonego w całości, co jest wyjątkową atrakcją ze względu na jej unikatowość – jako jedyni w Polsce posiadamy technologię, która na to pozwala. W zeszłorocznej edycji udział wzięło ok. 30 firm, a na wydarzeniu pojawiło się ponad 1000 osób.

Impreza ma charakter otwarty, więc zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia czasu wspólnie, na łonie natury w miłym towarzystwie, przy dobrym jedzeniu.
W tym roku także w programie:

KONCERT TENORA DARIUSZA STACHURY
PRZEBOJE ZESPOŁU ABBA
ILUZJONISTA MISTRZ CORELLI
PIECZONY BYK W CAŁOŚCI

Początek imprezy godz. 12:00.
Miejsce imprezy Buczek 26 (gmina Brzeziny).

POWIAT BRZEZIŃSKI POLECA!!!!!!