MIĘDZYNARDOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

dsc04765

8 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach miała miejsce uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
Uroczystość ta zorganizowana została z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy ZSP w Brzezinach, a honorowym patronatem została objęta przez Starostę Brzezińskiego Edmunda Koteckiego.

Spotkanie wolontariuszy z brzezińskich szkół był okazją do tego, aby w sposób szczególny wyróżnić i docenić osoby angażujące się w różnego rodzaju inicjatywy, mające na celu pomoc osobom potrzebującym.

W spotkaniu tym uczestniczyły wszystkie brzezińskie szkoły, które spośród swoich uczniów wytypowały tych, którzy wyróżnili się w 2016 roku w pracy wolontarystycznej najbardziej.
W uroczystości wzięły udział następujące placówki:
– Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzezinach
– Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzezinach
– Gimnazjum w Brzezinach
– Zespół Szkół Specjalnych w Brzezinach
– Liceum Ogólnokształcące w Brzezinach
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.
Obecni byli również dyrektorzy wszystkich wymienionych szkół.
Wyróżniono łącznie 49 wolontariuszy, którzy otrzymali pamiątkowe podziękowania.
Spotkanie uatrakcyjnił wykład na temat wolontariatu księdza dra Przemysława Góry – duszpasterza młodzieży w Diecezji Łódzkiej. Na zakończenie wystąpili uczniowie ZSP w Brzezinach: Artur Rojek, Mateusz Jacczyk i Kinga Butkiewicz. Niespodzianką muzyczną byli wybitnie utalentowani bracia Adam i Wojciech Kaczmarek – uczestnicy tegorocznej edycji programu „ Mam Talent”.
Cała uroczystość to forma podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy swoją wspaniałą pracą w sposób bezinteresowny niosą pomoc najbardziej potrzebującym.
Za to im wszystkim składamy wielkie podziękowania.
Robicie wspaniałe rzeczy kochani wolontariusze, a bez waszego zaangażowania nie byłoby możliwe zrealizowanie tak wielu dzieł pomocy potrzebującym. Wielkie dla Was podziękowania i gratulacje.
(Źródło: Witold Sikorski- Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu przy ZSP w Brzezinach)