Zatrudnianie cudzoziemców

img_8982

Z inicjatywy Starosty Brzezińskiego Edmunda Koteckiego i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brzezinach Anny Wiśniewskiej odbyło się 28 listopada 2016 r. (poniedziałek) w Brzezinach szkolenie pt. „Zatrudnianie cudzoziemców”, w którym wzięło udział ponad 60 osób zainteresowanych zagadnieniem. Wśród nich byli prywatni przedsiębiorcy, rolnicy i przedstawiciele instytucji publicznych – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzezinach Wioleta Meszka oraz Komendant Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach Cezary Petrus.

Dwóch funkcjonariuszy Straży Granicznej przybliżyło aspekty prawne i wymagania, jakie spełniać muszą pracodawcy zatrudniający cudzoziemców. Praktyczna forma szkolenia pozwoliła na aktywizację uczestników szkolenia, a wykazywane przez nich zainteresowanie zainspirowało organizatorów do zaplanowania kolejnych spotkań dedykowanych pracodawcom na rok 2017.