VIII Powiatowy Konkurs Orki Dąbrówka Duża 2016

0001

Powiat Brzeziński przy wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego „Nasz Powiat” był w tym roku organizatorem już VIII edycji Powiatowego Konkursu Orki. 10 września w gospodarstwie rolnym panów Grzegorza i Daniela Kowalskich w Dąbrówce Dużej 113 przystąpiło do zmagań w dwóch kategoriach (pług zagonowy i pług obracalny) 12 oraczy. Komisja konkursowa w składzie: Ryszard Balcerak – przewodniczący, Arkadiusz Krakowiak, Justyna Kubiak i Lech Selwakowski oceniała orkę, biorąc pod uwagę 10 różnych regulaminowych aspektów, m.in. wskaźnik głębokości orki, wskaźnik szerokości roboczej orki,  zgodność granic orki z bocznymi granicami wyznaczonej działki, wygląd zaoranej powierzchni pola, czyli wykształcenie skib, równomierność profilu gleby, czy przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas przygotowywania do orki i w czasie jej wykonywania.

Konkurs od kilku lat wspierają: Samorząd Województwa Łódzkiego, Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Łowiczu, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Punkt Terenowy KRUS w Brzezinach, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, PPHU Farmasz Jerzy Sobociński ze Starych Koluszek i Stacja Paliw ORION w Dąbrówce Dużej, którzy fundują nagrody dla uczestników. Tegoroczną edycję uatrakcyjniła także grupa miłośników starych ciągników: Zbigniew Szeleszczyk, Piotr Kin i Paweł Sadłowski.

Dekoracja zwycięzców miała miejsce następnego podczas Dożynek Gminno-Powiatowych w Dąbrówce Dużej.

Miejsca na podium w kategorii pług zagonowy zajęli:

I miejsce – Sławomir Młotkowski,
II miejsce – Mariusz Kobus,
III miejsce – Tomasz Klepaczka,

a w kategorii pług obracalny:

I miejsce – Łukasz Kobus,
II miejsce – Piotr Skowroński,
III miejsce – Andrzej Lewiński.

Wszyscy otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody od organizatorów i partnerów.

Załączniki: