img_7316
W Dąbrówce Dużej 11 września 2016 r. odbyły się tegoroczne Dożynki Gminno-Powiatowe. Zaszczycili nas swą obecnością na nich, m.in. Poseł na Sejm Cezary Grabarczyk oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak. Grupy wieńcowe z tereny całego Powiatu Brzezińskiego przygotowały imponujące wieńce i bochny chleba. Żaden z uczestników Święta Plonów nie mógł wyjść głodny, bo w punktach lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich nie brakło tradycyjnych przysmaków. Żurkiem i chlebem ze smalcem oraz ogórkami częstowali gości także uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych). Muzyka ludowa i biesiadna rozbrzmiewała w całym sołectwie Dąbrówka Duża, obwieszczając uroczyste zakończenie tegorocznych zbiorów przez rolników z terenu powiatu. Teraz rozpoczynają oni kolejny etap pracy w swoich gospodarstwach – gromadzenia i zabezpieczania plonów, by przetrwały zimę. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i organizację tegorocznego Święta Plonów serdeczne podziękowania składają gospodarze – Wójt Gminy Brzeziny Barbara Hojnacka, Przewodniczący Rady Gminy Brzeziny Marek Kolasa, Starosta Brzeziński Edmund Kotecki, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Krasiński.

Zdjęcia w GALERII