Narodowe czytanie „Quo vadis”

_tom0383_ii

Mieszkańcy Powiatu Brzezińskiego, kierownicy jednostek organizacyjnych, młodzież i seniorzy zostali zaproszeni przez Starostę Brzezińskiego do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, którą w tym roku patronatem honorowym objęła Para Prezydencka. W akcji wzięło udział 30 czytających, drugie tyle stanowiła grupa słuchaczy. Wszyscy posiadacze własnych egzemplarzy powieści H. Sienkiewicza „Quo vadis” otrzymali od Starosty Brzezińskiego pamiątkową pieczęć akcji, a ci, którzy przyszli z książkami z biblioteki te same pieczęcie na upamiętniających akcję wkładkach do książek.
W akcji zainicjowanej przez Starostę Edmunda Koteckiego wzięli udział uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum w Jeżowie, Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Dużej, ZSS w Brzezinach, LO w Brzezinach, ZSP w Brzezinach, a także strażacy, policjanci, radni powiatowi i bibliotekarze. Swoimi interpretacjami sienkiewiczowskiej powieści urzekli nas seniorzy z Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach. Wszyscy zapowiedzieli udział w przyszłorocznej akcji Narodowego Czytania. Nagranie całego spotkania na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=ngb7mPAlyKw

Więcej zdjęć w GALERII