Rajd rowerowy – „Pociąg do roweru”

13490655_1739192106319447_5125319440200929337_o

Rok 2016 dla mieszkańców Powiatu Brzezińskiego jest wyjątkowy ze względu na 630. Rocznicę Utworzenia Powiatu Brzezińskiego i 15. Rocznicę Odtworzenia. Z tej okazji Stowarzyszenie Strefa Rowerowa Brzeziny i Łódzka Kolej Aglomeracyjna postanowiły zorganizować wspólnie ze Starostą Powiatu Brzezińskiego rajd rowerowy „Pociąg do roweru”.

W niedzielę 26.06.2016 r. grupa 60 rowerzystów wyruszyła z Brzezin do Rogowa, aby zwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała oraz pojechać kolejką do Jeżowa. Z ciekawością uczestnicy rajdu wysłuchali historii Kolejki opowiedzianej przez miłośnika tematu. Ogromną niespodziankę sprawił wszystkim Starosta Powiatu Brzezińskiego, który zapewnił uczestnikom rajdu darmowy przejazd kolejką oraz zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem. Punktualnie o godzinie 11.05 pociąg pełen turystów ruszył w kierunku Jeżowa. Wrażenia z przejazdu fantastyczne – zapach mijanych pól i łąk, bliskość ptaków i wiatr we włosach – niezapomniane. Jeżów powitał rowerzystów ogniskiem, które płonie zawsze dla pasażerów Kolei Wąskotorowej. W cieniu drzewa, na zielonej trawce przez około 2 godziny oddali się oni błogiemu lenistwu. Dzięki Starostwu Powiatowemu były konkursy z nagrodami dla dzieci, a dzięki Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – puszczanie baniek mydlanych i gra we frisbee. Każdy z uczestników otrzymał zestaw materiałów zawierających propozycje wycieczek pieszych i rowerowych na wakacje, na które można wyruszyć Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Każdy mógł zagrać w piłkę, badmintona, porozwiązywać krzyżówki i łamigłówki; dzieci chętnie kolorowały rowerowe kolorowanki. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia o godzinie 13.15 rajdowcy ruszyli z powrotem do Rogowa.