Starostowie z całej Polski z wizyta studyjną w Szpitalu Brzeziny

szpital_specjalistyczny_brzeziny_-_2016-07

Członkowie zarządu Związku Powiatów Polskich, którzy obradowali 30 maja w Rogowie, odwiedzili Szpital Specjalistyczny Brzeziny. Do zwiedzenia placówki zaprosił ich starosta Powiatu Brzezińskiego Edmund Kotecki, który jest także członkiem zarządu ZPP.

Powiat Brzeziński jest współwłaścicielem szpitala. Został on rozbudowany i zmodernizowany w ciągu niespełna dwóch lat, po podjęciu przez władze decyzji o częściowej prywatyzacji szpitala. Wizyta członków Zarządu ZPP w szpitalu była okazją do zapoznania się ze zmianami, jakie tu zaszły po wprowadzeniu prywatnego inwestora, z rozwojem szpitala, funkcjonowaniem jako placówka, której współwłaścicielami są partnerzy: publiczny i prywatny.

Szpital dysponuje obecnie ponad 180 miejscami dla pacjentów, których leczy w dziesięciu oddziałach, między innymi: chorób wewnętrznych (z neurologią i kardiologią), chirurgii (ogólnej, onkologicznej, urazowo-ortopedycznej), ginekologiczno-położniczym, pediatryczno-neonatologicznym.

Atutem szpitala jest specjalizowanie się w leczeniu pacjentów z chorobami nowotworowymi, szczególnie z nowotworami jelita grubego. Jest to obecnie jedna z niewielu placówek w regionie, w których każdego dnia operowanych jest co najmniej dwóch pacjentów z chorobami jelit. Szpital ma nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone sale operacyjne, dysponuje Oddziałem Dziennej Chemioterapii (jeden z dwóch tego typu w regionie), oraz Ośrodkiem Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej.

Zespół lekarzy specjalistów, którzy uczestniczą w terapii chorób jelit, prowadzonej w oparciu o zaplecze medyczne Szpitala Specjalistycznego Brzeziny, nazwano w tej placówce Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego. Kieruje nim znany nie tylko w Polsce profesor Adam Dziki, chirurg, proktolog, doskonały specjalista w leczeniu chorób jelita grubego. Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Brzezińskiego został on wyróżniony nadaniem mu tytułu „Osobowości 15-lecia Powiatu Brzezińskiego”.

Żródło: www.szpital-brzeziny.pl

[mg_picker:417]