15-Lecie Powiatów w Łobzie

Uroczysta sesja Rady Powiatu w Łobzie

Z okazji obchodów XV-lecia powstania Powiatów: Brzezińskiego, Gołdapskiego, Leskiego, Łobeskiego, Sztumskiego, Węgorzewskiego i Wschowskiego w dniu 2 lipca 2016 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu w Łobzie, podczas której przedstawiciele powiatów podsumowali 15 lat. Była to okazja do podzielenia się osiągnięciami oraz kontynuacji współpracy pomiędzy tymi samorządami. Podobnie jak na obchodach 10 –lecia w Brzezinach, reprezentacja wszystkich powiatów stwierdziła, że decyzja o odtworzeniu powiatów była słuszna. Przyczynił się do tego niewątpliwie patriotyzm lokalnej społeczności. Mieszkańcy ZIEMI BRZEZIŃSKIEJ, mimo utrudnień i przeciwności konsekwentnie walczyli, aby Powiat Brzeziński przywrócić na mapę naszego kraju.

Dlatego podkreślam jeszcze raz – WARTO BYŁO!

Starosta Brzeziński
Edmund Kotecki