wtorek, 07 maja 2024
Imieniny: Benedykta, Piotra i Róży

ZŁOTA GRUSZA - konkurs na najlepsze gospodarstwa agroturystczne

31-07-2017

Zupełnie nowa odsłona wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Złota Grusza”.

Poszukiwane są gospodarstwa prowadzące agroturystykę w regionie, popularyzujące wypoczynek na wsi - także te, które brały udział w poprzednich edycjach.

Formuła konkursu uległa całkowitej zmianie. W tej edycji nagrodzimy laureatów w czterech kategoriach:
- z klimatem (wyjątkowy wygląd obiektu),
- w siodle (specjalizacja gospodarstwa w kierunku hodowli koni),
- z przygodą (specjalizacja gospodarstwa w kierunku turystyki aktywnej),
- ze smakiem (specjalizacja gospodarstwa w kierunku lokalnej kuchni).

Poszukiwane są przede wszystkim miejsca charakteryzujące się wyjątkowym klimatem, nastawionych na hodowlę koni, stwarzające możliwość aktywnego korzystania z dóbr natury i wyjątkowo smacznie gotujących.

Przyznana zostanie jedna główna nagroda gospodarstwu, które szczególnie wyróżni się na tle innych i spełni wymogi wszystkich kategorii, dodatkowo w ramach wyróżnień docenimy również miejsca przyjazne dzieciom, dbające o odpowiednią reklamę i podtrzymujące lokalne tradycje.

Możliwości jest więc wiele. Warto walczyć o nagrody, a przy tym wspólnie budować markę agroturystyki w województwie łódzkim.

Dodatkowo JR KSOW WŁ planuje wydanie również odświeżonej publikacji pokonkursowej. Trzeba zaznaczyć, że w tegorocznej wersji katalogu (z uwagi na zmiany w całym konkursie) znajdą się tylko gospodarstwa, które przystąpią do tej edycji konkursu. Dlatego warto rozważyć zgłoszenie, aby znaleźć się w katalogu z którego tak chętnie korzystają turyści.

Zgłoszeń należy dokonywać do 31 sierpnia 2017 r.

Informacje na stronie http://lodzkie.ksow.pl/n…/entry/12461-nowa-zlota-grusza.html

Informacji o konkursie udzielają także pracownicy JR KSOW WŁ:
Magdalena Kochanowska: 42 291 97 35, magdalena.kochanowska@lodzkie.pl

Małgorzata Bilska: 42 291 97 34, malgorzata.bilska@lodzkie.pl

POWODZENIA życzy Powiat Brzeziński!!!