wtorek, 30 kwietnia 2024
Imieniny: Bartłomieja, Jakuba i Mariana

XXII Obchody Dnia Wł. St. Reymonta w Przyłęku Dużym

18-06-2019

W dniu 15 czerwca 2019 r. obchodziliśmy 95. Rocznicę przyznania Nagrody Nobla Wł. St. Reymontowi oraz już 22 Obchody Dnia Wł. St. Reymonta w Przyłęku Dużym. Uroczystości odbywały się pod patronatem Starosty Brzezińskiego. Rozpoczęły się o godz. 15:00 przybyciem pociągu reymontowskiego relacji - Łódź - Lipce Reymontowskie, gdzie gości – pasażerów pociągu witał Tadeusz Gendek Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyłęku Dużym. Oficjalne powitanie zaproszonych gości i okolicznościowe przemówienia miały miejsce w amfiteatrze OSP w Przyłęku Dużym .Pan Ryszard Śliwkiewicz Wicestarosta odczytał i złożył na ręce Tadeusza Gędka Prezesa OSP List Gratulacyjny za „ Propagowanie tradycji związanej z podtrzymywaniem pamięci o życiu i twórczości WIELKIEGO POLSKIEGO PISARZA …”. Uczniowie ze szkoły im. Wł. St. Reymonta w Przyłęku Dużym przedstawili część artystyczną, nie zabrakło występów zespołów ludowych grała m.in. Kapela Folklorystyczna z 3 DPS z ul. Paradnej w Łodzi oraz XXXI LO w Łodzi, Zespół Zorza, a gwiazdą wieczoru był zespół „Co Noc”.

Zdjęcia dostępne TUTAJ