niedziela, 05 maja 2024
Imieniny: Ireny, Ireneusza i Waldemara

XI Sesja Rady Powiatu w Brzezinach - gościnne w Sejmie RP

29-05-2015

Radni Powiatowi oraz zaproszeni goście w dniu 27 maja mieli okazje uczestniczyć w XI Sesji Rady Powiatu w Brzezinach - która z okazji Dnia Samorządowca odbyła się na terenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

W porządku obrad m.in.:

• Różnorodne aspekty funkcjonowania szkolnictwa zawodowego w Powiecie Brzezińskim– dyrektor ZSP w Brzezinach z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  • Prezentacja dobrych praktyk współpracy samorządu powiatowego z organizacjami pozarządowymi na przykładzie 20 lat rozwoju Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Naszym Dzieciom” – prezes Stowarzyszenia.
  • Informacja o realizacji polityki senioralnej na przykładzie Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Brzezińskiego – prezes Stowarzyszenia „Nasz Powiat” z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Bezpośrednio po Sesji Radu Powiatu miało miejsce zwiedzanie Sejmu RP oraz wizyta w Muzeum Archeologicznym.