sobota, 27 kwietnia 2024
Imieniny: Andrzeja, Felicji i Marcina

Wykład: „Czad i ogień realnym zagrożeniem”

24-10-2019

W dniu 23 października 2019 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Brzezińskiego wysłuchali kolejnego wykładu w nowym roku akademickim 2019/2020. Wykład został odsłuchany przez ponad czterdziestu słuchaczy UTW. W wykładzie udział wzięła Pani Renata Kobiera - Starosta Brzeziński, Pan Ryszard Śliwkiewicz - Wicestarosta, Pani Beata Kaczmarska - Członek Zarządu Powiatu Brzezińskiego oraz  Komendant Powiatowy PSP w Brzezinach st. bryg. Dariusz Guzek. Spotkanie poprowadził mł. asp. mgr Krzysztof Bogdański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach, a tematem spotkania był: „Czad i ogień realnym zagrożeniem”.

Wykład składał się z trzech bloków tematycznych:
1. pożary i zatrucia tlenkiem węgla,
2. zagrożenia i prawidłowa eksploatacja butli z gazem propan – butan,
3. zagrożenie pożarowe w kuchni podczas przygotowywania posiłków.

W czasie wykładu uczestnicy spotkania obejrzeli film o działaniu tlenku węgla, wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a następnie wśród słuchaczy zostały rozlosowane zakupione przez Starostę Brzezińskiego gadżety w postaci sprayów gaśniczych oraz czujników czadu. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z niecierpliwością czekają na kolejne propozycje wykładów.