czwartek, 28 marca 2024
Imieniny: Aleksandra, Renaty i Joanny

Wieczór Patriotyczny w DPS Dąbrowa

22-11-2019

Wieczór Patriotyczny, który miał miejsce 15 listopada 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie, swoją obecnością zaszczycili: Pani Renata Kobiera – Starosta Powiatu Brzezińskiego, Pan Ryszard Śliwkiewicz – Wicestarosta, Pan Krzysztof Bogdański – Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Krzysztof Kotynia - członek zarządu, Pani Magdalena Adamska – Dyrektor PCPR w Brzezinach, Pani Anna Wiśniewska - Dyrektor PUP w Brzezinach, Pani Aleksandra Gumola – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzezinach, Pan Ryszard Pater oraz Społeczność Ośrodka Opiekuńczego Fundacji „Dar serca dla Potrzebujących” w  Byszewach, Pan Dominik Trojak, Pan Piotr Łyszkowicz - Miłośnicy Historii oraz społeczność lokalna. Wszyscy spotkali się w ten wieczór, aby razem, ze społecznością Mieszkanek DPS    w Dąbrowie, wrócić pamięcią do 11 listopada… Święta Niepodległości. Inspiracją do zadumy, refleksji był spektakl przygotowany przez Panią Jolantę Łyszkowicz, a wykonany przez mieszkanki Domu oraz zaproszonych dzieci i młodzieży „Pamięć od śmierci uchronić…” Spektakl zrealizowany w oparciu o poezję wojenną, poezję współczesną, rozważania i słowa Św. Jana Pawła II, muzykę Chopina, utwory muzyczne z repertuaru Lecha Makowieckiego, Huberta Smolińskiego, z cyklu ”Panny Wyklęte”… opowiadał o tym co znaczy: „pytać o Ojczyznę…, walczyć o wolność…,kochać kraj rodzinny, mieć nadzieję…,   z odwagą mówić o tym, co boli, czego żal, co kochasz, co tracisz, co myślisz...Wieczór zakończył  pokaz mundurów ,  oraz refleksja  zaproszonych miłośników historii  „…w carskim wojsku walczyłem, ale tylko dla Polski”.

Zdjęcia dostępne TUTAJ