niedziela, 19 maja 2024
Imieniny: Iwony, Piotra i Mikołaja

VII Powiatowy Konkurs Orki - Podsumowanie

14-09-2015

12 września 2015 w Gospodarstwie Rolnym Bogdny Gajzlerowicz (Rogów Wieś) zorganizowano VII Powiatowy Konkurs Orki. Do zmagań przystąpiło 14 rolników z wszystkich gmin powiatu brzezińskiego – 5 z pługami zagonowymi i 9 z pługami obracalnymi. Komisja w składzie: Ryszard Balcerak, Tomasz Selwakowski, Arkadiusz Krakowiak i Justyna Kubiak oceniali pracę oraczy, biorąc pod uwagę 10 różnych kryteriów. Z zaciekawieniem zmagania obserwowali licznie przybyli widzowie.

W kategorii PŁUG ZAGONOWY zwycięzcami okazali się:

Tomasz Klepaczka reprezentujący PPHU „Farmasz” (1. Miejsce),
Sławomir Młotkowski z Brzezin (2. Miejsce),
Mariusz Kobus ze wsi Olszewo (3. Miejsce).

W kategorii PŁUG OBRACALNY rywalizacja była bardzo wyrównana, dlatego na podium trafiło aż 4 zawodników:

Piotr Skowroński ze wsi Ząbki w gminie Dmosin (1. miejsce),
Kobus Łukasz z Zalesia w gminie Brzeziny ( 2. miejsce),
Ryszard Susik ze wsi Olsza w gminie Rogów (2. miejsce)
Tomasz Kępa ze wsi Leszczyny Kolonia w gminie Jeżów (3. Miejsce) .

Dla wszystkich uczestników konkursu oraz kibiców Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego „Nasz Powiat” przygotowało potrawy z grilla.

14 rolników, którzy przystąpili do tegorocznej edycji konkursu, odebrało nagrody podczas Dożynek Gminno - Powiatowych w Rogowie 13 września. Sponsorami nagród byli: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Placówka Terenowa KRUS w Brzezinach, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach oraz Bogna Gajzlerowicz, która nagrodziła najlepszego oracza gminy Rogów (Ryszarda Susika), który odebrał z rąk fundatorki bon pieniężny o wartości 700 zł.