czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: Jarosława i Marka

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w Liceum Ogólnokształcącym w Brzezinach

11-04-2018

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym już za nami, 26 marca młodzież gimnazjalna i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brzezińskiego  zmagali się z testem konkursowym Obok pytań o charakterze ogólnym,  pojawiły się odnoszące się do samorządu na terenie powiatu, np. zaznaczenie gmin na mapie konturowej powiatu brzezińskiego, zaznaczenie powiatu brzezińskiego i sąsiednich powiatów na mapie konturowej województwa łódzkiego, znajomość nazwisk wójtów, burmistrza, składu zarządu powiatu i zarządu województwa, znajomość terminologii związanej z konkursem, umiejętność zaproponowania prawnych działań w celu podniesienia frekwencji wyborczej, zaproponowania zajęć dla Młodzieżowej Rady Powiatu. Po napisaniu sprawdzianu konkursowego, młodzież spotkała się ze Starostą Edmundem Koteckim, który przedstawił różnorodne aspekty pracy samorządu powiatowego, zachęcał uczniów  do podejmowania dalszej nauki w szkołach prowadzących przez powiat i powrotów na ziemię brzezińską. W międzyczasie trwało sprawdzanie prac konkursowych. Wyniki Konkursu w kategorii gimnazjów: I miejsce Paulina Swaczyna (Gimnazjum w Jeżowie), II miejsce Jakub Głowacki  (Gimnazjum w Przecławiu),  III miejsce Konrad Olejnik (Gimnazjum w Brzezinach) oraz   Izabela Wiśniewska (Gimnazjum Jana Pawła II w Jeżowie). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce Marcin Walczak , II miejsce Aleksandra Jatczak, III miejsce Bartłomiej Łącki ( LO im. J. Iwaszkiewicza). Nagrody i dyplomy wręczali: Starosta Edmund Kotecki  oraz Dyrektor LO Maria Pisarska.