sobota, 27 kwietnia 2024

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

22-04-2022
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu dzisiejszym po dwuletniej przerwie w Szkole Podstawowej w Jeżowie odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych  z terenu Powiatu Brzezińskiego. Organizatorem Konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, Polskim Związkiem Motorowym – Zarząd Okręgowy w Łodzi, Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Celem Turnieju  było popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa drogowego, utrwalenie zdobytej wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przybliżenie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz promowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu i propagowanie zasady fair-play podczas sportowych rywalizacji.    Po zakończonych zmaganiach konkursowych  Pani Renata Kobiera Starosta Brzeziński   oraz  insp. Marcin Grzelak  Komendant  Powiatowy Policji w Brzezinach  wręczyli zwycięzcom nagrody.