czwartek, 28 marca 2024
Imieniny: Aleksandra, Renaty i Joanny

Tłusty Czwartek w DPS Dąbrowa

26-02-2020

To, że w Tłusty Czwartek zgodnie z tradycją jemy pączki, wie każdy.  Nie inaczej było w ten dzień w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie, gdzie Mieszkanki mogły skosztować pysznych pączków przygotowanych przez Panie kucharki. Nic przecież nie zastąpi domowych wypieków, przygotowanych własnoręcznie. W sobotnie popołudnie 22 lutego, na terenie DPS w Dąbrowie odbyło się też kolejne spotkanie integracyjne Koła Gospodyń Wiejskich ,,Tradycyjne Gospodynie w Dąbrowie’’ i KGW w Popień – Parcela wraz z Mieszkankami DPS w Dąbrowie i lokalną społecznością.  Głównym celem tego typu spotkań jest ochrona przed zapomnieniem dawnych zwyczajów, kontynuowanie tradycji ludowych i przekazywanie ich młodszym pokoleniom. Członkinie i Członkowie KGW wraz z Panią Anną Tomaszewską, która jest cukiernikiem poprowadzili warsztaty ,, TRADYCYJNE WYPIEKANIE PĄCZKÓW’’, w których mogli uczestniczyć wszyscy chętni. Podczas warsztatów przygotowane zostały wyśmienite pączki, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu pączki były miękkie, puszyste i bardzo delikatne. Nie zabrakło czasu na rozmowy i degustację przy wspólnym stole. Podczas spotkania obecna była Pani Renata Kobiera – Starosta Brzeziński, która jest pomysłodawcą utworzenia KGW na tym terenie. Tego dnia w DPS w Dąbrowie, odbyła się też wystawa fotografii, pamiątek i opowieści podróżnych Pana Szczepana Fejii z Koluszek pt. ,, Powitanie z Afryką’’, na którą zaprosiła  Dyrektor Domu. Na zakończenie  spotkania wspólne śpiewanie piosenek ludowych przy akompaniamencie akordeonu Pana Szczepana Binkowskiego. Dyrektor DPS w Dąbrowie wraz  Zarządem KGW w Dąbrowie i Popień – Parcela, dziękują   przybyłym gościom za wspólnie spędzone chwile, Panu Szczepanowi Feji za poświęcony czas i interesującą opowieść  o Afryce i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wspaniałego spotkania.

Zdjęcia dostępne TUTAJ