czwartek, 02 maja 2024
Imieniny: Borysa, Anatola i Zygmunta

Powiatowe Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

14-11-2017

11 listopada 2017 r. o godz. 10:00 pod Powiatowym Centrum Administracyjnym przy ul. Sienkiewicza 16 rozpoczęły się Powiatowe Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wzięły w nich setki mieszkańców Ziemi Brzezińskiej. Uczestnikom obchodów władze Powiatu Brzezińskiego rozdawały kotyliony w barwach narodowych. Dla najmłodszych przygotowano baloniki. Uroczystego charakteru uroczystości nadali licznie przybyli członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec".

Po wciągnięciu na maszt przed magistratem biało-czerwonej flagi, przy dźwiękach hymnu narodowego, który odegrała Orkiestra OSP w Brzezinach, zgromadzeni przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie do klasztoru Ojców Reformatów, gdzie odbyła się Uroczysta Msza Święta odprawiona wspólnie przez proboszczów wszystkich brzezińskich parafii.
Podczas mszy miało miejsce uroczyste ślubowanie członków Związku Strzeleckiego "Strzelec". O stronę muzyczną nabożeństwa zadbali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach.

Obchody zakończyły się wspólnym śpiewaniem pieśni legionowych i piosenek patriotycznych w Sali Pokój i Dobro w Klasztorze Ojców Franciszkanów , które prowadził pan Janusz Nowański.
Bardzo dziękuję za wspólne świętowanie NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Mieszkańcom Ziemi Brzezińskiej i przybyłym Gościom - szczególnie dzieciom i młodzieży.
Dziękuję samorządom, organizacjom, szkołom i instytucjom, które wystawiły poczty sztandarowe i delegacje wieńcowe.

Starosta Brzeziński Edmund Kotecki

Zdjęcia w GALERII