sobota, 04 maja 2024
Imieniny: Floriana, Michała i Moniki

Powiatowe Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległosci przez Polskę

15-11-2019

Narodowe święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli naznaczonej walką i cierpieniem nasz kraj odzyskał suwerenność. Dziś spotykamy się by wyrazić wielki szacunek i podziękowanie dla naszych przodków, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę. Wyrażamy wielką wdzięczność wobec Polaków, którzy w walce poświęcili to co najcenniejsze dla każdego człowieka – oddali swoje życie, z miłość do kraju wierząc w słuszność podejmowanych działań i w zwycięstwo. Delegacje władz samorządowych i stowarzyszeń działających na terenie Powiatu Brzezińskiego pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożyły kwiaty i oddały hołd walczącym o wolność Naszej Ojczyzny, a następnie uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej w intencji naszej Ojczyzny.  Dziękujemy pocztom sztandarowym, orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach, Związkowi Strzeleckiemu ”Strzelec” – JS 1201 Brzeziny, Harcerzom, Zuchom, Skautom Europy i klasom mundurowym za uświetnienie uroczystości. Dziękujemy wszystkim delegacjom, Pani Burmistrz Ilonie Skipor, przedstawicielom władz Gminy Brzeziny, Radnym, samorządowcom, dyrektorom i kierownikom jednostek organizacyjnych w naszym powiecie za udział w Powiatowych Obchodach 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy dzieciom i młodzieży, dzięki Wam pamięć o bohaterach nie zaginie i pozostanie.  Dziękujemy organizatorom wszystkich uroczystości, które miały miejsce w ostatnich dniach. Szkołom za udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. Zespołowi Szkół Specjalnych za wzruszającą „Wieczornicę”, podczas której mogliśmy wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne i wspominać bohaterską walkę naszych przodków. Dziękujemy także Stowarzyszeniu Patriotyczne Brzeziny, które wsparło organizację Patriotycznego widowiska z udziałem Lidera zespołu Contra Mundum Norberta „Smoły” Smolińskiego. Dziękujemy współorganizatorom XII Powiatowego Biegu Niepodległościowego,UKS Lider oraz LKS Koluszki. Dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach za zabezpieczenie XII Powiatowego Biegu Niepodległościowego, Powiatowych Obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz pracownikom Starostwa Powiatowego  w Brzezinach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tych uroczystości.

Renata Kobiera Starosta Brzeziński,

Ryszard Śliwkiewicz Wicestarosta,

Krzysztof Bogdański Przewodniczący Rady Powiatu.

Zdjęcia dostępne TUTAJ